Tuesday, January 21, 2014

Teine nädal

Esimene nädal ilusti üle elatud, nüüd pole enam miskit rasket. Ma nii ootan alati pudrupäevi, kuna mulle maitseb see meie kört. Pealegi see hoiab kõhu ka nii hästi täidetud, et vahel venib lõunasöök kole hiliseks.
Tervisliku toitumise juures on see samuti hea, et see pole üldse kulukas. Üldiselt on levinud arvamus, et see võtab palju rohkem raha, kuid tegelikult mitte. Eriti kui kodus ise võimalikult kõik teha. Muidugi siis kui ainult mingeid erilisi toite teha, läheks asi kulukaks, aga kui toituda ikka inimlikult, siis keskmiselt kulub sellele 15 eurot nägu. Muidugi ei arvesta ma sinna alla mingeid väljast ostetud kohvijooke, aga ega needki palju juurde ei anna. Ning väljas söömas pole me ka veel käinud, seega üldiselt on nii väga odav.

ESMASPÄEV
Hommik - krõbuskid, maitsestamata jogurt, pähklivõi, greip
Lõuna - seenerisotto
Õhtu - mehine omlett
Vahepalad - soja latte, banaan, viinamarjad ja sinihallitusjuust

Selle omletiga oli küll vahva lugu. Vaatasime, et mida siis sinna sisse panna külmkapist, haarasime asjad kaasa ja läksime tegema. Lõpuks kui panime kõik kaussi  muna sisse, avastasime, et see on pigem nagu mingi poissmehe roog kui omlett, sest seda muna pidi sealt tikutulega taga otsima. Kõigele vaatamata maitses see aga ülimalt hästi.

TEISIPÄEV
Hommik - krõbuskid, maitsestamata jogurt, maapähklivõi ja greip
Lõuna - seenerisotto, pihv
Õhtu - kodujuust, kurk, tomat, sibul ja paprika
Vahepala - soja latte, soja cappuccino, banaan, 2 muna, õun

Olin tööl terve päeva ja millegi pärast oli kõht koguaeg tühi. Muudkui sööks ja sööks, aga õnneks pidasin vastu ja sõin ainult kaasa võetud asju.

KOLMAPÄEV
Hommik - 7-viljapuder nisukliide ja banaaniga, maasikad, maapähklivõi, greip
Lõuna - Melon
Õhtu - kapsa-hakklihahautis
Vahepala - soja latte

NELJAPÄEV
Hommik - Krõbuskid, hapsiga, greip
Lõuna - Kapsa-hakklihahautis
Õhtu - Kapsa-hakklihahautis, liharull
Vahepala - soja latte, ei mäleta rohkem

REEDE
Hommik - 7-viljapuder, banaan, maasikad, maapähklivõi
Lõuna - Liharull, tomat, hapukurk
Õhtu - 1,5 banaani
Vahepala - alkohol, kohv mandlipiimaga

Juhtus selline väike asi, et ma otsustasin natukeseks linna minna ja noh läks pikale ja sai natuke alkoholi joodud. Polnud väga tervislik, aga elab üle.

LAUPÄEV
Hommik - Puder maapähklivõi ja banaaniga, greip
Lõuna - Lido lõuna
Õhtu - sokolaad
Vahepala - chai, mahl, ohtralt teed

Laupäev oli siis patupäev. Tegelt ei söönudki midagi väga hullu. Istusime enamus ajast levikas ja jõime teed hoopis.

PÜHAPÄEV
Hommik - Puder, banaani ja maapähklivõiga
Lõuna - kanarisotto
Õhtu - koorene kanapasta
Vahepala - 2 sojalattet, greip

Kuidagi läks nii kiireks, et ei jõudnud väga midagi kirja panna ja meeles pidada, aga enamvähem nii see nädal möödus. Pildimaterjali ka eriti pole, sest tõesti, kuskile kadus me aeg. 

Mehine omlett 



Hommikupudrud 


Sunday, January 12, 2014

Annika panni lugu.

Annika tuli laupäeval koju teatega, et ostis uue panni. Ilusa ja sinise panni. Seest läigib ja puha. Peale seda ei ole me elu enam endine. Tema ja ta pann on lahutamatud. Kohtleme teda kui kaunist kodulooma, keda tuleb ilusti kohelda. Ta on meil siiski biogeraamilise kattega. Neile, kes on tutvunud ja suureks sõbraks saanud meie vana panniga, võin nii palju öelda, et vana semu on endiselt meiega ja ehk kasutame teda veel kunagi. 
Lood on nüüd sellised olnud viimased kaks päeva, et iga kord, kui pannist möödume, mis ilutseb külmkapi peal, jääb Annika seisma. Osutab pannile ja hõiskab nagu väike laps :" VAATA KUI ILUS!" See kõlab just kui väike Ruu hõisked :" vaadake, kuidas ma ujuuuuun!" 

Põhjuseid panni kiitmiseks leidub mitmeid. Küll on ta kaunis sinine, küll on tema sisu nii ilus, nii läikiv, nii kaunis.

JA TOHOOO HULLU, kui täna Annika uuris ja puuris seda enne toast lahkumist ja avastas, et seal on mingid kriimud või täkked või mingid asjad põhja peal juba. Hetkeks valdas mind hirm. Kas ta lööb mind selle sama panniga näkku või pean lihtsalt kõige alumisele korrusele kolima, sest et ehk olen mina seda kriimustanud, kuigi sain vaid mõned minutid pliidi ääres panni peal olevaid asju segada. 

Lisaks sellele luges Annika mulle sõnad peale, et millega võib panni pesta JA MILLEGA KOHE KINDLASTI MITTE! Millega tohib panni peal olevaid asju segada ja millega mitte. Kindlasti on meil vaja uut panni labidat, tõenäoliselt tehtud sulgedest või midagi, et pann kahjustada ei saaks. 

Ma ei oskagi nüüd rohkem midagi öelda, aga kindlasti pean ma Annika koostama mõne ettekande sellest, kuidas asjad praktilises kasutuses olles kuluvad ja ajamöödudes enam nii kaunid pole. Järgmisteks jõuludeks ostan ilmselt uue sinise panni ja asendan vana panni märkamatult uuega , sest et muidu võib see kole asi juhtuda, et Annika hakkab endale jõulude eel verikäkki praadima ja see jääb panni külge kinni ja meie kaunis sõprus leiab lõpu selle kauni kuid salakavala panni pärast. 

Seniks aga, kuni meil pannile normaalset kohta ei ole, on ta meil silma all ja saadan Annika kolm minutit varem end riietama, et ta saaks rahus imetleda enda uut sõpra. Ma loodan, et sellest pannist mulle, kui parimale sõbrannale, konkurenti ei teki. 

Siin siis ka mõned pildid uuest semust, kellega siiani pole veel saanud lähemalt tutvust sobitada, Annika jaoks on veel liiga vara. 




Algus

Aasta tagasi alustasime me Annaliisaga tervislikku toitumist, mis peale kaht kuud kadus. Mõtlesime peale aasta möödumist uuesti proovida. Lisan siia siis eelmine aasta Annaliisa poolt kirja pandud blogi lingi. Seega otsustasin teha täiesti uue blogi ja seekord kirja panna, kuidas meil läheb, millest me toitume ja mida me ka niisama teema.
Iga uus algus on raske ja eriti ilmselt esimene nädal ja esimene päev, kuid kui need saab üle elatud, siis ilmselt läheb ka kergemaks. 
Tahaks tohutult ka piltidega illustreeida seda blogi toitudest, mis me sööme ja teeme, aga kahjuks on meie kaamera laadijajuhe kuskile jalutama läinud kolimise käigus ja telefoni kvaliteeti teate isegi, kuid mõned pildid vast ikka saab. 
Kuna me oleme siiski kaks eraldi seisvat isiksust, siis meie mõtted ja ka toitumine mingil määral ka erinevad ja seega mis üks või teine meist kirja panem on siiski selle inimese mõtted, kes need on kirja pannud. 

TEISIPÄEV
Hommikusöök - täisterahelbed vaarikatega ja pirnijogurt (sest sellest tuli lahti saada :D), greip
Lõuna - ahjus küpsetatud kana maitseainetega (kusjuures enamjaolt kasutame ainult looduslikku tsilli ja paprikapulbrit ja ka vähesel määral soola), praetud seened. Annaliisal olid hulgas veel juurviljad, aga mina lihtsalt ei jõudnud eelmine õhtu valmis lõigata endale.
Õhtu - Kodusjuustu (ma ei ole just suur kodujuustu fänn), tomat, sibul, kurk ja tükk musta šokolaadi.
Vahepalad - Light piimaga latte (kuna seda oli kohvikus nii palju) ja soja piimaga latte, porgandid. 

Esimene päev möödus palju kergemini, kui ma kardsin. Õhtuks oli menüüd kodujuust, mille väga suur austaja ma just pole, kuid mõtlesin, et okei, lähen vahin seda kodujuustu letti. Lõpuks pistsin korvi rasvata kodujuustu ja kodujuustu krevetinuudlitega. Mulle kunagi see teine variant meeldis, kuigi ma tean, et see pole just kõige parem variant, aga see oli alla hinnatud ning ma võisin seda endale lubada. Tulin koju, lõikasin sisse kurki, tomatit ja punast sibulat ning armusin sellesse rooga.  

KOLMAPÄEV
Hommikusöök - täisterakaerahelbepuder banaani ja maapähklivõiga, greip.
Lõuna -  Tatra - tuunikalaroog (tuunikala oli tomatikastmes)
Õhtu - Tatra - tuunikalaroog, tomat, kurk, jalapeno
Vahepalad - Soja latte, pomelo

Pidime tegema väikse muudatuse algse menüü osas, kuna tehes tatra-tuunikala rooga, sai seda jälle sõjaväele tehtud. Ilmselt teeme muudatusi ka muudes päevades ja peame õppima tegema toitu normaalses koguses. Hommikul üle pika aja putru süües oli tõesti selline tunne, et võikski ainult sellest toituda, kuna mulle nii maitses. Me teeme putru ilma soola ja suhkruta ning piima asemel veega.

NELJAPÄEV
Hommikusöök - Neljaviljakrõbsukid väherasvase maitsestamata jogurtiga, maapähklivõi
Lõuna - kanafilee ja muna
Õhtu - tatra-tuunikalaroog, tomat, kurk, sibul
Vahepalad - soja cappuccino, porgand, banaan, soja piimaga kohv, greip

Kui varem sõin krõbuskeid lihtsalt maitsestamata jogurtiga ja hiljem väherasvase ananassijogurtiga, siis nüüd, kus mul on prisma kodupood, leidsin sealt väherasvase maitsestamata jogurti. Ma olen üpris õnnelik selle leiu üle. Kahju on muidugi sellest, et seda ananassijogurtit pole ma ammu enam kuskil näinud. See oli üks mu suur lemmik.

REEDE
Hommikusöök - Täisterakaerahelbepuder, banaan, pähklivõi, kohv sojapiimaga, greip
Lõuna - Boosti keskmine smuuti
Õhtu - Väherasvane kodujuust, tomat, kurk, sibul
Vahepalad - soja latte

Kuna lõuna paiku viibisime poes, siis tuli leiutada mingi muu lõunasöök ja üks smuuti oli minu arvates väga hea asendus söögikorrale. Kuna aga Annaliisa haige on veidi, siis tema võttis sealt kuuma joogi.

LAUPÄEV
Hommikusöök - Täisterakaerahelbepuder, banaan, pähklivõi, kohvi sojapiimaga, greip
Lõuna - Kõrvitsapüreesupp kookospiimaga
Õhtu - Läätsesupp
Vahepala - porgand, paprika

Kuna käisin taas poes, siis lõuna jäi päris hiliseks ja koduseks, õnneks oli mu ema teinud midagi väga sobilikku ja sain enne ühikasse minemist veits kosutada end. Annaliisa sõi kodujuustusalatit. Läätsesupp oli võrratu. Parajalt vürtsine nagu meile meeldib. Aga suhteliselt võimatu on seda pekki keerata ka. See on üks lihtsamaid tervislikke toite, kuigi selle tegemine võtab aega, aga ka mitte üle 1 tunni.

PÜHAPÄEV
Hommikusöök - Banaanipannkoogid, greip, kohv sojapiimaga
Lõuna - Seenerisotto
Õhtu - Läätsehautis ja pihvid
Vahepala - Sojalatte

Läätsehautis, mitte supp just seetõttu, et peale eilset söömist jäi sellest järgi rohkem hautise laadne asi, aga see on ka maitsev, lihtsalt ilma vedelikuta. Kui miskit vaja praadida, siis kasutame kookoserasva.

Lisan ka mõningaid pilte, aga kvaliteedi eest ei vastuta.


Meie taimne toidumoon.


Hommikusöögi tarbeks


Kookoseõli


Banaanipannkoogid


Banaanipannkook maapähklivõiga


Seenerisotto

Krevetinuudlitega kodujuust koos tomati, kurgi ja sibulaga


Tuunikalatatraroog koos jalapeno, kurgi ja tomatiga